Комплекс ландшафтних послуг

(099)5461100
(098)8791100

Створення водойм, водоспадів, струмків на Вашій ділянці!

Якщо Ви хочете створити у себе на ділянці ефект справжньої живої природи, то найкраще це зробити за допомогою водоймища. Це відмінне поєднання води, каменю, флори і фауни для досягнення максимального ефекту дикої та незайманої природи.
Наші фахівці зможуть допомогти Вам вибрати найбільш вдале місце з точки зору естетики та дизайну, місце в якому водойма буде доречною, і яке підкреслить красу Вашої ділянки.

Створення водоймища на ділянці можна розділити на два етапи - це роботи з декорування водоймища і монтажні роботи.

Види водойм, які ми встановлюємо:

Самим довговічним вважається водоймище з бетонною основою.
  • Першим завданням, яке перед нами стоїть, це вибір форми водоймища та перенесення цієї форми на поверхню грунту. Для більш точної роботи можна використовувати розмічальний шнур, так само дуже часто форму прорисовують за допомогою піску, розсипаючи його тонкою лінією по поверхні землі. Для того, щоб водоймище більше нагадувало природне, краще створювати його з хвилястою береговою лінією і неправильною формою. Важливим фактором є глибина водоймища, вона визначається в залежності від мети призначення водоймища. Якщо ви хочете, щоб в ньому плавали рибки, то потрібно задавати глибину не менше 1,2 м. Ще одним і дуже важливим технологічним процесом при створенні водоймища, є наявність поглиблення на дні для насоса, за допомогою якого вода буде повністю викачуватися.
  • Після узгодження з замовником форми, розмірів і глибини водойми можна приступати до роботи над його створенням.
  • Проводимо виїмку грунту, згідно заданій формі. Стіни водоймища викопуємо під кутом для того, щоб в зимовий період замерзла вода не розчавила його стіни.
  • Після приступаємо до армування стін і дна водоймища. Армування бажано робити подвійним.
  • Далі приступаємо до бетонування. Товщина шару бетону повинна бути не менше 20 см. Важливо знати, що заливка залізобетонної чаші повинна проводитися монолітним способом з підготовкою поверхні бетону для нанесення гідроізоляції. Через 15-20 днів після заливки бетонної чаші наноситься другий шар еластичної гідроізоляції.
  • Після нанесення гідроізоляції проводять облицювання стін водоймища, укладку дна, і пристрій берегової лінії водоймища.


Існує ще один спосіб створення водоймища - на плівковій основі.
Добре підходить, якщо Ви плануєте створити водоймище великих розмірів, так як він більш економний і несе менше матеріальних затрат. Після виїмки грунту потрібно підготувати поверхню грунту для укладки геотекстилю. Зверху геотекстилю укладається плівка. Цей процес замінює бетонування дна.

Останнім часом стає популярним використання готової форми водоймища.
Цей спосіб простіший, так як замінює багато трудомісткої роботи, яка вимагає тривалого часу виконання. Головним завданням, яке стоїть при створенні водоймища є вибір форми, яка максимально буде вписуватися в озеленення ділянки.

Також прикрасять Вашу ділянку:

Влаштування струмка:

Безумовно, струмок на Вашій ділянці не тільки прикрасить територію, але і створить ілюзію просторості ділянки, допоможе підкреслити певні лінії і композиційні осі, створить певний стиль.
При влаштуванні струмка потрібно дотримуватися таких же технологічних процесів, як і при створенні водоймища. Єдина відмінність це потрібно передбачити
 необхідну кількість каскадних переливів на всю довжину струмка.

Також дуже популярний сухий струмок. Його використовують у випадках, якщо підвести воду до місця, де буде знаходитися струмок, складно, або немає такої необхідності. Сама ідея створення такого струмка прийшла до нас з країн Сходу, дуже популярний сухий струмок в Японії та Китаї, так як символізує зупинену стихію води з камінням, які ніби чекають вируючу під них воду.

                  Влаштування водоспаду:

В озелененні та благоустрої ділянки дуже часто використовують водоспади. Технологія його пристрою проста: під запланований водоспад заливається бетонна основа. 

Обов'язково потрібно передбачити нитки для накопичувачів води, з яких після облицювання будуть бігти переливи води.                 Влаштування фонтану:

На Вашій ділянці фонтан може служити відмінним джерелом свіжості і підтримує природній мікроклімат ділянки. Будівництво фонтану передбачає створення та установку залізобетонної чаші, а так же її декорування і облицювання. Після завершення будівельних робіт встановлюється насос з певною насадкою для потоку води, яка і буде визначати вид фонтана.


Догляд за водоймищем

Якщо у Вашому водоймищі присутні рибки або водні рослини, то для підтримки чистоти води і водного балансу, необхідно використовувати спеціальні фільтрові системи, кожен місяць потрібно застосовувати певні хімічні речовини. Протягом усього сезону необхідно один раз на місяць чистити водоймище, струмок або каскад.


Послуги по догляду за водоймищем:

  1. Потрібно правильно вибрати фільтроване обладнання (вибір залежить від обсягів води у водоймищі)
  2. Запуск фільтрованого обладнання. Включає в себе установку, підключення і заливку в водоймище всіх необхідних бактерій
  3. Чистка водоймища від зелені, яка утворюється на поверхні водного дзеркала. Після чистки води знову заливаються бактерії

Замовити безкошновний виїзд фахівця

Інформація є конфіденційною та не підлягає розголошенню.